IATF مجموعه از 9 خودرو ساز بزرگ و 5 انجمن تجاری وابسته به آن هاست که مجموعه IATF را تشکیل می دهند. خودروسازها شامل شرکت های زیر هستند:

BMW Group , Chrysler Group, Daimler AG, Fiat Group Automobiles,
Ford Motor company , General Motor company , PSA Peugeot Citroen, Renault SA , Volkswagen AG

 5 انجمن تجاری هم شامل موارد زیر هستند:

Vehicle manufacturers respective trade associations –AIAG ( U.S.A)
ANFIA (Italy) , FIVE (France) , SMMT ( U. K), VDA (Germany)

 سازمان IATF در سال 1996 تاسیس شد و هدف این گروه ارایه محصولات با کیفیت ارتقا یافته به مشتریان می باشد.  IATF می گوید اگر سازمانی الزامات بیان شده در استاندارد معرفی شده توسط این سازمان را رعایت نماید، می تواند محصولی با کیفیت مطلوب را ارایه نماید. درسال 2015 پس از ویرایش استاندارد ISO9001 و بررسی های مختلف، IATF به صورت جداگانه استاندارد ISO/TS 16949:2009 را ویرایش کرد و با عنوان IATF 16949:2016 ارایه کرد. این استاندارد همچنان بر پایه ISO9001 استوار است.
 استاندارد IATF16949 در برگیرنده تمامی الزامات استاندارد ISO 9001 در کنار الزامات خاص صنف خودروسازی و الزامات خاص مشتریان (نظیر خودرو ساز) می‌باشد .هدف اين استاندارد نزديك كردن خواسته‌ها و انتظارات مرتبط با سيستم مديريت كيفيت سازندگان قطعات خودرو و ايجاد زباني مشترك بين آن‌ها و خودروسازان است.
با توجه به استقبال گسترده از این استاندارد، هم اكنون دريافت گواهينامه IATF 16949 توسط بسياري از خودروسازان جهان به عنوان يك الزام مطرح شده و حركت به سوي پياده‌سازي اين استاندارد را می‌توان از گام‌های نخست براي ورود به بازارهاي جهاني خودروسازي محسوب نمود. . یکی از مهمترین مزایای استقرار این سیستم قابلیت ممیزی، ثبت و صدور گواهینامه بین المللی بر اساس آن است که می تواند مبنای عقد قراردادها و سایر مراودات کسب و کار قرار گیرد.  آشنایی و آگاهی از این سیستم و استاندارد آن برای متخصصین مهندسی صنایع و تمامی شاخه های علم مدیریت و متخصصین و فعالان حوزه ی صنعت خودرو از پیش نیاز های اساسی محسوب می شود.

 

فرم ارسال سوال جدید

پرسش و پاسخ

برخی از مشتریان شرکت


به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید