آکادمی آموزش


نزدیک به دو دهه است که در عرصه ی مشاوره، آموزش و ممیزی سیستم های مدیریتی در بخش های مختلف دولتی و خصوصی در جای جای کشور عزیزمان ایران، افتخار خدمت رسانی و کسب تجربه داشته ایم. این ماندگاری قبل از هرچیز مرهون مهربانی و بخشش پروردگار جهان، پس از آن همکاری با اساتید، کارشناسان و همکاران گرامی بوده که به صورت حرفه ای و در قالب شخصیت حقوقی، توفیق کار و تلاش حاصل شده است. سیاست ما در شرکت پیام آوران کیفیت در همراهی با سازمان های طرف قرارداد، همواره بر ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای ایشان در حد بضاعت، دانش و تجربه مجموعه بنا شده است. ذکر این نکته ضروری است که رشد و توسعه پیوسته و مستمر این مشاور در گرو بردباری، مدارا و تعامل شایسته تمامی مشتریان گرانقدرمان می باشد که لازم است مراتب سپاس و قدردانی خود را به تک تک ایشان ابراز نماییم. بر آن شده ایم که با استفاده از فضای مجازی بتوانیم دایره دوستان، همکاران و مخاطبین خود را وسعت دهیم. آکادمی پیام آوران کیفیت برای نیل به اهداف زیرپدید آمده که ممکن است در آینده توسعه یابد: اطلاع رسانی دوره های آموزشی در حوزه های تخصصی مرتبط و با ارایه گواهینامه های معتبر. اطلاع رسانی در خصوص آخرین اخبار، مطالب و منابع معتبر در حوزه ی مشاوره مدیریت و مهندسی صنایع. ارایه نکات و راه کاری های مدیریتی در حد توان. آکادمی پیام آوران کیفیت در حال حاضر مطالب، محتوا و اخبار خود را از طریق این درگاه اینترنتی و در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام ارایه می نماید. امیدواریم که بتوانیم رضایت شما خوبان را جلب نماییم.

امروزه پیاده سـازی نظام مدیـریت کیفیت از امور اصلی و بدیهی یک سازمان محسـوب می شود. نظام مدیـریت کیفیت برگرفته از نظریه مدیـریت کیفیت جامع TQM (Total Quality Management) است که دارای مدل های متعددی برای پیاده سازی در سازمان های مختلف با کسب و کارها و بافت های متفاوت می باشد. در بسیاری از کشورهای جهان و از جمله ایران اجرای این نظام و استاندارد های آن در بخش های مختلف تولید و ارایه خدمـات الزامی است.

استاندارد ISO14001 با استاندارد ISO9001 از نظر شکل و محتوا دارای فصل مشترک زیادی است. استاندارد ISO14001 یکی از ابزار های مهم و کاربردی برای نجات کره زمین، منابع محدود آن و کاهش تاثیرهای مخرب بشر بر طبیعت و محیط زیست است. رویکرد این استاندارد برمحور توسعه پایدار و مدیریت مصرف منابع و پیشگیری از ایجاد آلودگی برای محیط زیست و تمامی مولفه های آن  شامل انسان، جانوران، گیاهان، آب، هوا، خاک و... است.

هرساله 2/2 میلیون نفر در جهان به دلیل ابتلا به بیماری های شغلی و حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می دهند و تلاش سازمان ها برای افزایش بهره وری، افزایش راندمان تولید و صیانت از سلامت نیروی کار روزبه روز شتاب بیشتری می یابد. بدون شک علاقه سازمان ها در سال های اخیر برای استقرار سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ، از رویه های کهنه و رو به افول مدیریتی ایمنـی در سازمان ها بوده است.

IATF مجموعه از 9 خودرو ساز بزرگ و 5 انجمن تجاری وابسته به آن هاست که مجموعه IATF را تشکیل می دهند.

هر سازمانی که بخواهد در یک زمان بیش از یک استاندارد مدیریتی را استقرار دهد دارای یک سیستم مدیریت یکپارچه IMS (Integrated Management System) است. در ایران اما این مدل ناظر به پیاده سازی نظام های مدیریت کیفیت، محیط زیست و مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی بر مبنای استاندارد های ISO9001, ISO14001, ISO45001 به صورت همزمان است.

ممیزی داخلی سیستم های مدیریتی یکی از الزام های اساسی تمامی استاندارد های بین المللی است. سازمان ISO  به منظور یکپارچه سازی انجام ممیزی استاندارد ها چه به صورت داخلی و چه به صورت برون سازمانی استاندارد ISO19011 را تدوین نموده و به صورت مداوم آن را بهبود می دهد. ممیزی بیشتر یک فن و مهارت است که با آموزش های نظری و کارگاهی و تجربه های عملی به پختگی می رسد.

یکی از پیامدهای جهان مدرن امروز، گرایش روز افزون خانواده ها و جوامع به محصولات، فرآورده ها و غذای آماده یا با قابلیت پخت و آماده سازی سریع است. با روند چشمگیر صنعتی شدن تولید محصولات غذایی، ایمنی و سلامت این محصولات در درجه اول اهمیت و دغدغه تمامی انسان های امروزی است. ایمنی غذا مرتبط با مخاطره های ناشی از غذا در هنگام مصرف می باشد.

استاندارد های ISO10002,ISO10004 از معروفترین و پرکاربردترین استاندارد های سری ISO10000 سازمان ISO هستند. سری ISO10000 مجموعه استاندارد های مدیریتی است برای مدیریت تمامی مولفه ها، ارتباطات و فاکتورهای موثر بر مشتریان و به تبع آن کسب و کار سازمان.

استاندارد ISO21001 بر اساس ساختار جدید استانداردهای مدیریتی (ساختار سطح بالا) در سال 2018 تدوین شده است. این استاندارد راهنمای به کارگیری سیستم مدیریت کیفیت در آموزش سازمان ها می باشد. ISO21001 موضوعات مرتبط با موسسات آموزشی را شامل می شود این استاندارد دستورات کاربردی جهت پیاده سازی را مشخص می نماید.

استاندارد ISO/IEC17025 استانداردی بین المللی و تخصصی ویژه ی آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون است که به احراز صلاحیت این آزمایشگاه ها می پردازد. استاندارد ISO/IEC17025  الزامات کلی برای احراز صلاحیت انجام آزمون ها و یا کالیبراسیون و همچنین نمونه برداری را توسط آزمایشگاه مشخص می سازد.

این مدل در برگیرنده الزامات سیستم های مدیریت محیط زیست و مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی است که به صورت همزمان در سازمان های متقاضی پیاده سازی می شود. مهم ترین تفاوت آن نسبت به استانداردهای ISO14001,ISO45001 رویکرد واکنشی آن به موضوع ایمنی ، بهداشت و محیط زیست است.

5S

یا نظام آراستگی منجر به پیشگیری از حوادث و افزایش بهره وری می گردد . شاید بهتر باشد بگوییم هدف نهایی 5S پیشگیری از اتلاف است . این نظام نخستین بار توسط ژاپنی ها به اجرا در آمد.

مدل تعالی سازمانی مدلی است که سازمانها را ارزیابی و عملکرد آنها رااندازه گیری می کند. این مدل به سازمانها کمک می کند تا با مقایسه وضعیت موجود و مطلوب خود تفاوتها را شناسایی کنند ، سپس با بررسی علل وقوع این تفاوتها راه حلهای بهبود وضع موجود را پیدا و آنها را اجرا نمایند.

مجموعه تصمیم ها و اقدامات مدیریتی است که عملکرد بلند مدت یک شرکت را تعیین می کند.
مدیریت استراتژیک عبارت است از بررسی محیطی (هم محیط خارجی و هم محیط داخلی) تدوین استراتژی، اجرای استراتژی، ارزیابی و کنترل استراتژی ها و اهداف سازمان

مديريت دانش، رسيدن به اهداف سازمان با استفاده بهينه از دانش و يا توانايي يك سازمان در استفاده از سرمايه معنوي (تجربه و دانش فردي نزد هر فرد) و دانش دسته جمعي به منظور دستيابي به اهداف خود از طريق فرايندي شامل توليد دانش، ثبت و نگهداری دانش، تسهيم دانش و استفاده از آن به كمك فناوري است.

سازمان‌ها در هر شکل و اندازه باشند، همواره با عوامل داخلی و خارجی مختلفی مواجه هستند که موجب عدم اطمینان ایشان در دستیابی به اهداف تعیین شده می‌شود.

MSA

یکی از کاربردی ترین مباحث مهندسی صنایع در حوزه کیفیت می باشد که در سال های اخیر توجه ویژه ای به آن در صنعت شده است و آشنایی با آن می تواند کمک شایانی برای ورود به بازار کار مهندسی صنایع باشد.

اصولا برای دسترسی به اهداف از پیش تعیین شده در هر فعالیتی ، نیاز به ابزارها و روشهای متناسب با آن اهداف می باشد. در علم مدیریت کیفیت، هدف تامین رضایت مشتری ، افزایش کیفیت کالا و خدمات است و از این رو، برای رسیدن به اهداف فوق باید ابزارها و تکنیک های مناسبی به کار گرفته شوند.

آدیت محصول، اثربخشی تضمین کیفیت را از طریق آزمایش تعدادی محصول یا قطعه ارزیابی و قابلیت کیفیت را بر اساس کیفیت محصول تصدیق می‌نماید.
بدین ترتیب تطابق محصول با مشخصه‌های ارایه شده یا توافق‌شده بین مشتری و تامین‌کننده بررسی می‌شود.

نام ‘ کارت امتیاز متوازن’ از ایده ی نگاه به ارزیابی های راهبـردی به انضمـام اندازه گیری های سنتی مالی، به منظور کسب توازن بیشتر نسبت به کسب کارایی و راندمان آمده است.

معروف‌ترین استاندارد جهانی در مدیریت پروژه است و رایج‌ترین معیار برای شکل‌دهی و ارزیابی سیستم‌های مدیریت پروژه به شمار می‌رود. بسیاری از رایج‌ترین تعاریف، اصطلاح‌ها و طبقه‌بندی‌هایی که امروزه در مدیریت پروژه به کار می‌روند از این استاندارد برداشت شده‌اند.

MSP

نرم افزاریست برای مدیریت زمانی پروژه های بزرگ و كوچك و حتی كنترل اعمال روزانه فردی .كاربردی و ساده و از خانواده مایروسافت آفیس می باشد كه توسط این نرم افزار ما مدیریت زمان را بدست می گیریم

یک نرم افزار مدیریت جامع و همه جانبه پروژه می باشد که معمولا مورد توجه مهندسین صنایع و رشته های مرتبط قرار می گیرد.در واقع این نرم افزار امکان مدیریت، کنترل و بررسی را به تمامی کسانی که در یک پروژه دخیل هستند، می دهد.

برخی از مشتریان شرکت


به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید